Ubytování Uherský Brod, penzion nedaleko Uherského Brodu

Uherský Brod (německy Ungarisch Brod, maďarsky Magyarbród) je město na jihovýchodní Moravě, v oblasti zvané Slovácko. V okolí Uherského Brodu leží města Uherské Hradiště, Zlín a lázně Luhačovice, za hranicemi na Slovensku Trenčín a Nové Mesto nad Váhom.

Penzion u Holuba leží kousek od Uherského Brodu. Pokud hledáte klidné, stylové ubytování, které není v centru Uherského Brodu, navštivte naše ubytování. Do Uherského Brodu to máte autem pár minutek. Ubytování v penzionu je vhodné pro rodiny, firmy, často cestující klienty, turisty a sportovce všeho druhu. Součastí ubytování je stylová restaurace/krčma s výtečnou českou kuchyní, bar, útulná venkovní zahrádka a otevřené posezení, nejen do hezkého počasí. Najděte si určitě pár chvil na návštěvu Uherské Brodu.

Uherský Brod, aneb co by Vám nemělo uniknout během ubytování

 21.1 Foto bez názvuJednou z hlavních pozoruhodností města Uherského Brodu je obraz černé Matky Boží umístěný ve zdejším klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Původně gotický klášterní kostel s dlouhým presbytářem (typickým pro dominikány), vybudovaným patrně v první polovině 14. stol., byl mnohem vyšší, než je dnešní chrám. Byl tvořen trojlodí, s ozdobami z tesaného kamene, na průčelí měl dvě věže ozdobené hodinami, které byly v té době velkou vzácností. Po několikerém vypálení a zpustošení v době husitské (1421) a v průběhu třicetileté války (1634), byl kostel radikálně přestavěn v období raného baroka, v 6O. a 70. letech 17. století, nákladem hraběnky Eleonory z Kounic, rozené z Ditrichštejna. Autorem plastik na hlavním průčelí je olomoucký sochař František Zurn.

 

Uherský Brod, další pamětihodnosti poblíž ubytování

 21.4 Foto bez názvuHradní náměstí Uherského Brodu - pod ředitelstvím Muzea J. A .K. je položen pamětní kámen na zeměpanský hrad, který dal postavit kníže Břetislav na místě původní tvrze z 11. stol. První dochovaná zpráva pochází z listiny markraběte Karla z 25. března 1338, vydané v Brně. Na hradě byli hosty téměř všichni čeští panovníci. V letech 1428 a 1431 zde pobýval i Prokop Holý, když táhl s husity na Slovensko. Od 28. září 1510 do Tří králů 1511 zde pobýval s celou rodinou i dvorem český král Vladislav II.

Kaplička Andělů strážných Uherského Brodu - z roku 1763 stojí při vstupu do Tyršových sadů z jižní strany. Po dlouhá léta byly z kaple vypravovány pohřby z Havřic. V kapli jsou uloženy urny s pozůstatky spisovatele, znalce dějin města, Vilibalda Růžičky a jeho ženy.

Pamětní deska - na domě čp. 201 Uherského Brodu s reliéfem J. A. Komenského, která připomíná, že v domě, jenž stával na tomto místě, prožil své dětství učitel národů až do svého odchodu 1604 do Strážnice.

Gymnázium J. A. Komenského v Uherském Brodu - jehož první třída byla otevřena na počátku školního roku 1896/97. Ve vstupní hale je uložena prsť z hrobu Jana Amose Komenského. V těchto místech stávala budova českobratrského sboru a škola, kterou mladý Jan navštěvoval. Zde se taky rozkládal velký bratrský hřbitov, na němž byly pochováni Janovi rodiče, otec Martin a matka Anna, stejně i jeho sestry Zuzana a Ludmila.

Kašna se sochou sv. Floriana - v Uherském Brodu - z roku 1756 stojí na místě původní městské radnice zbourané v roce 1717. Socha sv. Floriana patří k vrcholným dílům sochaře Josefa Antonína Winterhaltera.

Mariánský sloup - velmi hodnotná barokní památka z roku 1785. Sloup stál původně ve středu Mariánského náměstí. Na dnešní místo byl přemístěn po roce 1922.

Nadační dům v Uherském Brodu - původní budova se připomíná již v roce 1569. Vzhledem k tomu, že svou velikostí nevyhovoval, byl v roce 1710 zbořen, v letech 1711- 13 znovu postaven jako špitál - útulek pro staré a chudé měšťany. Za Marie Terezie sloužil jako kasárna. Dům je ozdoben městským znakem a nápisem na kamenném ostění starého portálu, udávající v chronogramu, že tento útulek byl vybudován r. 1713 za primátora Pavla Hájka.

Via Lucis (Cesta světla) - bronzový obelisk z roku 1992, který věnoval městu u příležitosti oslav 400. výr. narození J. A. Komenského přední český sochař žijící ve Francii (Paříži), Ivan Theimer.

 21.2 Foto bez názvu   21.3 Foto bez názvu

Penzion u Holuba a Slovácká hospoda

Jitka Slintakova, Blanka Indrová, Šárka Fedorovová
Hradčovice 68
Hradčovice GPS: N49°2'51.129'' E17°34'54.7''
penzionuholuba@penzionuholuba.cz, slovackahospoda@slovackahospoda.cz
Mobilní telefon: +420737573014, +420777615057
Fax: +420572631141

WWW stránky pro Penzion u Holuba a Slovácká hospoda navrhl a dodal kamsi.cz (Ubytování na Slovácku a Zlínsku, Ubytování Hradčovice, Slovácko a Zlínsko | Penzion u Holuba a Slovácká hospoda)